Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaPortalUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 [Free Signup]ICE Torrent

In jos 
+6
casper86
madalin5
Drim
karlo
cu2peu
Admin
10 participanți

Ce nota merita?
1
[Free Signup]ICE Torrent I_vote_lcap9%[Free Signup]ICE Torrent I_vote_rcap
 9% [ 1 ]
2
[Free Signup]ICE Torrent I_vote_lcap0%[Free Signup]ICE Torrent I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
3
[Free Signup]ICE Torrent I_vote_lcap0%[Free Signup]ICE Torrent I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
4
[Free Signup]ICE Torrent I_vote_lcap9%[Free Signup]ICE Torrent I_vote_rcap
 9% [ 1 ]
5
[Free Signup]ICE Torrent I_vote_lcap82%[Free Signup]ICE Torrent I_vote_rcap
 82% [ 9 ]
Total voturi : 11
 

AutorMesaj
Admin
Admin
Admin


Numarul mesajelor : 265
Data de inscriere : 01/07/2009
Varsta : 30
Localizare : Drobeta Turnu Severin

[Free Signup]ICE Torrent Empty
MesajSubiect: [Free Signup]ICE Torrent   [Free Signup]ICE Torrent I_icon_minitimeMier Iul 01, 2009 9:53 am

Links:
Home
Signup
Staff
___________________________________________________________________________________

Header:
[Free Signup]ICE Torrent Banner

Statistics:
[Free Signup]ICE Torrent 6h81hz

Classes:
[Free Signup]ICE Torrent 2myap3d

Categories:

- Anime

- Appz

- Books/Dox

- Episodes HDTV

- Episodes TV

- Games/Gamecube

- Games/PC

- Games/PS2/PS3

- Games/PSP

- Games/XBOX

- HD Trailer

- Linux

- Movies/XViD-Eng

- Movies/XViD-RO

- Movies/DVD-Eng

- Movies/DVD-RO

- Movies/DVD-RO.RETAIL

- Movies/HD-x264

- Music

- Music/Video

- Pictures/Wallpapers

- Sports

- XXX


Country:
[Free Signup]ICE Torrent Romania
Sus In jos
https://invitetorrents.forumgratuit.ro
cu2peu
PowerUser
PowerUser
cu2peu


Numarul mesajelor : 98
Data de inscriere : 05/07/2009
Varsta : 35
Localizare : Constanta

[Free Signup]ICE Torrent Empty
MesajSubiect: Re: [Free Signup]ICE Torrent   [Free Signup]ICE Torrent I_icon_minitimeDum Iul 05, 2009 9:15 am

4
Sus In jos
http://www.sectia22.ro
karlo

karlo


Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 12/07/2009

[Free Signup]ICE Torrent Empty
MesajSubiect: Ice no 1   [Free Signup]ICE Torrent I_icon_minitimeDum Iul 12, 2009 4:42 am

nota 10 tare affraid
Sus In jos
Drim

Drim


Numarul mesajelor : 4
Data de inscriere : 09/07/2009

[Free Signup]ICE Torrent Empty
MesajSubiect: Re: [Free Signup]ICE Torrent   [Free Signup]ICE Torrent I_icon_minitimeSam Iul 18, 2009 2:51 am

Este unul dintre cele mai slabe trakere:

1. Moderatorii sunt impulsivi, nepoliticosi, arogant si analfabetii. Eu am primit disable pentru ca am atras unuia atentia ca a scris SA in loc de S-A intr-un PM.
2. Multe torrente contin virusi sau troieni. Atunci cand am anuntat staff-ul, mi s-a raspuns sa fiu multumit ca am luat produsul gratis !!!. E adevarat, dar daca nu era NOD32....
3. Am gasit torrente care, pe langa arhive contineau si produsele dezarhivate, dublandu-se practic volumul de dld.
4. Produsele noi apar tarziu, mult dupa ce le gasesti pe alte trakere.
5. Majoritatea torrentelor sunt luate de pe alte trakere private, fara ase verifica in prealabil daca arhivele sunt valide. Am gasit nenumarate cazuri in care erau invalide exact aceleasi arhive ca pe torrentleech, gbvnet sau iptorrents.
6. Grafica este neatragatoare.

In consecinta, nu merita sa-ti pierzi timpul pe acest traker atata timp cat exista multe altele net superioare.

Cei care sunt entuziasmati de acest traker, probabil ca nu au navigat inca pe un traker serios
Sus In jos
karlo

karlo


Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 12/07/2009

[Free Signup]ICE Torrent Empty
MesajSubiect: drim   [Free Signup]ICE Torrent I_icon_minitimeJoi Iul 23, 2009 12:41 pm

vorbesti aiurea drim !!!!! numai prostii debitezi.....habar nu ai cu ce se mananca un tracker!!!
Sus In jos
madalin5
Xtremeuser
Xtremeuser
madalin5


Numarul mesajelor : 105
Data de inscriere : 22/07/2009

[Free Signup]ICE Torrent Empty
MesajSubiect: Re: [Free Signup]ICE Torrent   [Free Signup]ICE Torrent I_icon_minitimeDum Iul 26, 2009 10:35 am

5++ super tare traker Very Happy
Sus In jos
casper86

casper86


Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 27/07/2009

[Free Signup]ICE Torrent Empty
MesajSubiect: ICE torrent   [Free Signup]ICE Torrent I_icon_minitimeLun Iul 27, 2009 9:47 am

tin sa t contrazic la afirmatiele p care l`ai postat mai sus....ceea c zici u nu este in totalitate adevarat s poate sa fi prins vreun torrent cu ceva virusi sau sa fie cum ai spus u dar asta nu inseamana ca majoritatea is asa.....cat despre moderatori nu e asa....toti is dispusi sa t ajute atata timp cat nu insulti sau nu iei in bataie d joc indicatiile.....deci in concluzie Trackerul merita nota 10
Sus In jos
pitiche

pitiche


Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 27/07/2009

[Free Signup]ICE Torrent Empty
MesajSubiect: ICE cel mai tare tracker din Romania   [Free Signup]ICE Torrent I_icon_minitimeLun Iul 27, 2009 10:28 am

Ice Torent nota 10 ,o grafica deosebita ,torente cit mai diversificate ,moderatori iti stau la dispozitie oricind la orice ora si te ajuta indiferent de problema pe care o ai ,doar cei care nu respecta regulile sunt trasi la raspundere si unde ati mai vazut tracker care sa dea asa multe puncte bonus cum da ICE Torent ,daca stai la seed faci puncte Bonus pe care le schimbi pe Gb si astfel iti maresti ratia ,pt cine nu stie nu mai vorbiti aiurea ICE Torent este cel mai tare tracker din Romania Surprised
Sus In jos
mylly

mylly


Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 27/07/2009

[Free Signup]ICE Torrent Empty
MesajSubiect: ice torent - cel mai tare   [Free Signup]ICE Torrent I_icon_minitimeLun Iul 27, 2009 10:48 am

Ce se poate spune despre ice torrent? CA ESTE CEL MAI BUN TRACKER DIN CATE AU EXISTAT SI EXISTA. Pot afirma ca este mai mult decat un tracker - este o tribuna libera in acre fiecare isi paote expriam opinia, poate evni cu ceva nou, este locul in care se leaga prietenii, ne ajutam intre noi. SUNTEM O MARE FAMILIE
Sus In jos
RSB

RSB


Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 27/07/2009
Varsta : 34
Localizare : Bucharest

[Free Signup]ICE Torrent Empty
MesajSubiect: Re: [Free Signup]ICE Torrent   [Free Signup]ICE Torrent I_icon_minitimeLun Iul 27, 2009 1:54 pm

Welcome +11 daca se poate, se stie Smile
Sus In jos
http://www.icetorrent.org
Drim

Drim


Numarul mesajelor : 4
Data de inscriere : 09/07/2009

[Free Signup]ICE Torrent Empty
MesajSubiect: Re: [Free Signup]ICE Torrent   [Free Signup]ICE Torrent I_icon_minitimeMier Iul 29, 2009 10:38 pm

Intrucat comentariul meu asupra acestui tracker a fost contestat, tin sa fac urmatoarele precizari :

1. Contestatiile vin de la membrii staff-ului de pe icetorrent (pitiche si karlo).
2. Comentariile lor sunt niste afirmatii fara nici o acoperire. Ei nu demonstreaza cu nimic
ca nu as avea dreptate, ci incearca sa insinueze ca nu as avea competenta sa-i critic.
Aceste comentarii nu fac decat sa certifice aroganta si incapacitatea lor intelectuala.

Acest tracker NU POATE FI CEL MAI BUN atata timp cat:
1. Torrentele nu sunt originale ci luate de pe alte trackere.
2. Staff-ul nu face nici un control asupra a ceea ce se urca pe tracker, incurajand CANTITATEA in detrimentul CALITATII.
3. Staff-ul nu accepta criticile, facute cu scopul de a-i ajuta, raspunzand cu brutalitate.
4. Din modul de adresare a staff-ului se deduce o totala lipsa de coerenta si de logica in exprimare.

... ca sa spun numai atat si sa nu fac aluzii la educatie...
Sus In jos
dimiscai

dimiscai


Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 30/07/2009

[Free Signup]ICE Torrent Empty
MesajSubiect: ICE the best traker   [Free Signup]ICE Torrent I_icon_minitimeJoi Iul 30, 2009 2:29 pm

Stimate D-le Drim. In primul rind afirmatiile ce le sustii trebuiesc probate.De unde stim noi ca dumneata nu ai facut hit&run sau extreme hit&run pe acest tarker, fapt pentru care ai fost sanctionat si ca atare tii sa te razbuni.Eu personal muncesc pe acest tarker de o buna perioada de timp si daca e vreo unu care sa imi zica : Domnule nu ai muncit bine, il maninc.In al doilea rind pe toate trakerele din lume se ridica de oriunde.Ai facut dumneata vreun program,vreun film,vreun joc si l-ai ridicat pe vreun traker.In alta ordine de idei nu cred ca esti mai cu mot decit altii, mai lasa aerele astea de mare domn si dute cu domnu pe ce trakere vrei ca eu daca te prind pe ICE te ard cu mina mea de nu te vezi.Asta apropo de cit de al dracului suntem.Suntem rai cu cei care isi bat joc de munca altora,cu cei care ne jignesc,cu cei care cred ca sunt mai presus decit altii. Drept concluzie dute domnule si lasane in pace.
Apropo frumoasa pisica si daca e a dumitale pacat ca are asa stapin.

TRAIASCA ICE
NOTA 10+
Sus In jos
Drim

Drim


Numarul mesajelor : 4
Data de inscriere : 09/07/2009

[Free Signup]ICE Torrent Empty
MesajSubiect: Re: [Free Signup]ICE Torrent   [Free Signup]ICE Torrent I_icon_minitimeVin Iul 31, 2009 9:26 am

D-le dimiscai,
Sincer, este primul post "mai civilizat" a unui membru a staff-ului icetorrent, in care nu apar erori gramaticale si nu sunt injurat. Este un progres remarcabil si imi asum niste merite pentru acest lucru. Orice sut in cur este, la urma urmei, un pas inainte, si ma bucur ca l-ati facut. Este un semn ca trackerul dv. are sanse sa progreseze. Observ, dealtfel, ca nu mai dati din minut in minut mass-PM-uri, deranjand toata lumea cu mesaje neimportante si cu propuneri de pseudo-concusruri de seed pentru hahalere... O faceti fie de frica sa nu mai faceti erori gramaticale, fie v-ati dat seama de inutilitatea lor.
Dealtfel, sa stiti ca discretia este cel mai bun mod de a conduce.
Sa stiti ca sunt cel putin power user pe 28 de trackere. Sa mai stiti ca sunteti singurul tracker cu care am un conflict. De ce ? pentru ca mi-am permis sa atrag atentia asupra unei greseli gramaticale intr-un mass-PM. Nu pentru hit&run. Mi s-a dat disable de catre un semidoct. Asa ceva nu este admisibil. Sa mai stiti ca am studii superioare in informatica si am 30 de ani experienta in programare, sisteme de operare, retele si internet. Va spun asta nu ca sa ma laud, ci pentru a va atrage atentia ca nu aveti de-a face numai cu pusti de scoala generala.
Dumneavoastra, infiintand acest tracker v-ati asumat si un rol educativ, datorita celei mai mari parti a audientei. Ori, pentru a educa este necesar, in primul rand, sa aveti colaboratori cu un minimum de educatie si cultura generala. Ori, eu am fost injurat pe un forum de un coleg al dv.
Asa vreti sa fiti recunoscuti ca cei mai buni ?
Eu pot sustine oricand ceea ce afirm despre icetorrent. Dv. cum sustineti ca sunteti cei mai buni ?
Cu tot respectul...
Drim
Sus In jos
dimiscai

dimiscai


Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 30/07/2009

[Free Signup]ICE Torrent Empty
MesajSubiect: Re: [Free Signup]ICE Torrent   [Free Signup]ICE Torrent I_icon_minitimeVin Iul 31, 2009 10:47 pm

D-le Drim. Pentru faptul ca aveti cont pe N trakere jos palaria. Nu trimit PM-uri userilor decit cind este necesar sau cind ii mai atentionez pentru unele greseli.Sincer sa fiu as fi fost mai multumit ,daca ati avut sau aveti cont pe ICE, sa primesc un PM din partea d-voastra cu jignirile care vi s-au adus.Cred ca era mai onest faptul acesta si nu sa ne terfelim prin forumuri , rufele se spala in familie.Nu contest faptul ca mai sunt si uscaturi in padurea ICE dar sa stergeti asa pe jos cu munca noastra este prea de tot.Ma doare faptul sa stiu ca am depus atita munca si pasiune in acest traker si , din cauza unora, sa citesc pe forumuri ca ceea ce am construit cu migala este darimat prin niste vorbe care nu stiu daca isi au rostul aici. Astept din parte d-voastra o mai buna colaborare . Toata stima pentru experienta profesionala .
Cu stima
Dimi
Sus In jos
Drim

Drim


Numarul mesajelor : 4
Data de inscriere : 09/07/2009

[Free Signup]ICE Torrent Empty
MesajSubiect: Re: [Free Signup]ICE Torrent   [Free Signup]ICE Torrent I_icon_minitimeSam Aug 01, 2009 1:32 am

Consider ca d-l Dimiscai a spalat oalele sparte de d-l Cretzu. Pentru bunul mers al trackerului ar fi bine ca acest tip de moderator (cretzu) sa nu fie admis sau sa fie educat. Moderatorii nu sunt pusi pe un traker pentru a-si arata muschii ci pentru a-l face sa functioneze in mod optim si civilizat. Utilizatorii trebuiesc respactati de catre moderatori, caci fara ei trackerul nu are nici un sens. Sunt multe trackere care mor din lipsa de utilizatori. Icetorrents a prins ceva priza, dar e departe de a fi un grup inchis precum iplay sau filelist (ca sa le enumar numai pe cele mai bune din tara). Sunt la icetorrents, pe langa dimiscai, si moderatori cu calitati, ca osiris, pitiche si gurita, oameni cu care se poate discuta civilizat. Nu stiu ce cauta cretzu printre ei. Nu e cazul sa ma amestec in treburile interne a trackerului, dar cred ce ar trebui ori educat, ori eliminat. Si atunci, cu unele inbunatatiri, icetorrents ar deveni comeptitiv. Oricum, cantariti bine cand si pentru ce penalizati un utilizator, mai ales atunci cand dati DISABLE. Poate ca, cel putin in cazurile de DISABLE, ar trebui sa nu poata hotari un singur membru al staff-ului. Puterile dumnezeiesti au darul sa-i ameteasca pe unii mai slabi de inger!
Daca socotelile mele sunt corecte, pe icetorrents sunt 13133 utilizatori. Dintre acestia, 554 sunt avertizati iar 376 au primit DISABLE. Adica 2.8% nu au acces pe tracker. Ori, daca toti au primit DISABLE din acelasi motiv ca mine, adica pentru "muschii" lui cretzu, atunci dati-mi voie sa spun ca e cam mult...
Toti, si administratorii, si moderatorii, si utilizatorii, chiar si ...hahalerele trebuie sa formeze o familie bazata pe colaborere si respect reciproc, iar cei care fac abuzuri trebuiesc pusi la locul lor. Disciplina trebuie sa fie atat pentru hahalere cat si pentru cei de rangul lui cretzu. Altfel, icetorrents va ramane in mediocritate sau va dispare. Eu sper ca ratiunea sa invinga.
Sus In jos
Continut sponsorizat





[Free Signup]ICE Torrent Empty
MesajSubiect: Re: [Free Signup]ICE Torrent   [Free Signup]ICE Torrent I_icon_minitime

Sus In jos
 
[Free Signup]ICE Torrent
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» [Free Signup]FDD
» [Free Signup]RSR
» [Free Signup]TorrentBytes
» [Free Signup]DCshare
» [Free Signup] Arctictorrents

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Trackers :: Romaian Trackers-
Mergi direct la: